PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337157}
4,7 462
oceny
4,7 10 1 462
Telefon z piekła rodem
powrót do forum filmu Telefon z piekła rodem

"Hellphone"- spodziewałam się po tym filmie czegoś lepszego. Myślałam, że będzie to kolejny, specyficzny, urzekający swą niezykłością francuski film. Tymczasem po obejrzeniu odczuwam ogromny niedosyt. Sam pomysł na taką komedię, a raczej na temat przewodni- przyznam, że nawet ciekawy. Jednak realizacja słaba, myślę że można było wyciągnąć zdecydowanie więcej z tego wątku. Całość wydawała mi się niespójna. Czegoś w tym wszystkim brakowało. Film ten wygląda na "typową amerykańską produkcję" we francuskim wydaniu.

Są to moje wrażenia na chwilę po obejrzeniu "Hellphone". Oczywiście kazdy ma swoje zdanie na temat każdej produkcji i zapewne wiele osób się ze mną nie zgodzi. Należy jednak szanować każdą uzasadnioną opinię.

Pozdrawaim. :)

ocenił(a) film na 6
consectatrix

Zgadzam się z tobą, jednak ja od poczatku wiedziałam na co się pisze - na przeciętny film. I taki był. Nie zawiodłam się, bo na nic wielkiego nie liczyłam. Jedynie irytują mnie Conversy na nogach Sida, którego nawet na komórkę nie było stać oO

consectatrix

Consectatrix, zgadzam się z Tobą całkowicie, z jednym wyjątkiem. W tym filmie niczego nie brakuje, wszystkiego jest zdecydowanie za dużo! Motyw diabelskiego telefonu, spełniającego ukryte życzenia właściciela jest świetny, ale użytek, jaki z tego zrobiono - beznadziejny. Trzeba przyznać, że film jest dynamiczny, dobrze zmontowany i dobrze zagrany, ale ten scenariusz... Marny koniec właściciela smażalni kurczaków (znienawidzonego przez bohatera filmu), który najpierw "panieruje" swoją łysinę w jajku i w bułce, a potem wkłada głowę do wrzącego tłuszczu - bleee... A dalej jest już tylko gorzej! Jest parę perełek (scena gdy wbity w markowy garnitur Sid próbuje pożyczyć od matki kasę na taksówkę albo końcówka, gdy chłopcy wahają się czy wrzucić telefon do morza i marzą "a gdyby go tylko lepiej przypilnować...."), ale w sumie zmarnowany potencjał na coś naprawdę zabawnego i wciągającego.

ocenił(a) film na 2
consectatrix

No ja też się zawiodłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones