PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8587}
7,4 1 475
ocen
7,4 10 1 1475
6,5 4
oceny krytyków
Księżniczka w oślej skórze
powrót do forum filmu Księżniczka w oślej skórze

Takiż właśnie cytat na forum tego filmu można ujrzeć i ocenił produkcję 10/10. Moje niezrozumienie każe mi pytać: Cóż za przesłanie ma ta baśń? Że życie zwierzęce nie jest nic warte w płaszczyźnie zachcianek? Żeby oceniać ludzi po wyglądzie, bądź kosztowności ich strojów? Że do miłości dochodzi, gdy natkniesz się na równie atrakcyjną osobę? Że do zapędów kazirodczych dochodzi z powodu nadmiaru "miłości"? Gdyby nie nostalgia, francuski klimat i kosztowna scenografia, film miałby o wiele niższą ocenę.

ocenił(a) film na 6
Demicod

Dobrze powiedziane. Mnie ten film przerazil, gdy byłam dzieckiem. A już prawdziwym ciosem (wliczając w to wszystkie bajki w latach 80) było dla mnie to, że dziewczynka musi być ładna, tylko wtedy może być księżniczką, jest coś warta. Chude paluszki (pamiętam, że był w tym filmie epizod z małym pierścionkiem), małe stopy, bujne blond włosy... Jako średnio ładne dziecko nabawiłam się kompleksów przez takie obrazy.
Cieszę się, że są teraz bajki typu Vaiana czy Coco. Moje dziecko widzi, że najfajniejsze przygody opierają się na odwadze i pokonywaniu trudności, a nie wyglądzie. Dlatego jestem wielką fanką Shreka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones