PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824169}

Kołysanka

Chanson Douce
5,7 1 441
ocen
5,7 10 1 1441
Kołysanka
powrót do forum filmu Kołysanka

Zakończenie - spoiler

ocenił(a) film na 5

czy ona dzieci też pozabijała?

ocenił(a) film na 7
easygo

Raczej tak,przy lozku byla krew.

ocenił(a) film na 5
MikusMC

hmm..ale widać było jak zabierano tylko 1 zwłoki , już pod koniec filmy prawie zasypiałam - ze zmeczenia, a nie że film nudny, więc myślałam, że przeoczyłam jakiś ważny kadr, ale chyba nie na odpowiedzi wprost

ocenił(a) film na 5
easygo

Ślady krwi w mieszkaniu oraz wanna we krwi z zabawkami świadczą o zamordowaniu dzieci. Również zwłoki opiekunki wskazują, że to nie jej krew rozlała się po niemal całym mieszkaniu. Niejednoznaczność wprowadza scena pakowania jednego ciała do ambulansu. Ostatecznie uważam jednak, że zabiła.

ocenił(a) film na 6
staszek909

Niania w scenie w domu żyje, oddycha przecież.

Krew w wannie, zakrwawione zabawki, zbliżenie na łóżko, zakrwawione ściany. Do tego matka jak wróciła do domu, poszła do jednego z pokoi i zaczęła krzyczeć. Potem pokazano żyjącą nianię. Do karetki zapakowano jednak tylko nianię (może chodziło o pokazanie, że ona jedna przeżyła). Film jest niezły, ale końcówkę można było lepiej rozwiązać. Wydaje mi się, że chyba ktoś przestraszył sie kontrowersji.

ocenił(a) film na 6
easygo

Sugestia jest dość wyraźna, że niania zabiła dzieci. A co do zwłok pakowanych do karetki, to odniosłam wrażenie, że wcześniejszy najazd na otwarte okno miał z kolei zasugerować, że to matka z rozpaczy wyskoczyła oknem i to jej ciało zabierają.

ocenił(a) film na 5
circla

W książce niania zabiła dzieci, nie popełniła samobójstwa, matka też nie

ocenił(a) film na 10
easygo

The bodies of the two children were removed from the building on a single stretcher - to z wikipedii w sprawie zabójstwa na którym bazowała książka i film 

easygo

Nie... sąsiad z góry... co w ogóle za pytanie?

easygo

Tak, zabila je. A na koncu matka wyskoczyła przez okno. Tak to wyglada.. ale brak wyjasnienia kim była ta kobieta i czemu to zrobiła..

madeleine_eng

Scena z widzianymi przez tę nianię-morderczynię ośmiornicami na podłodze łazienki świadczy o tym, że ona miała urojenia, czyli była chora psychicznie.
Była chorobliwie zazdrosna o dzieci, które traktowała, jakby były jej. Urabiała je na swoją modłę, jak to podsumował ojciec. Dowiedziała się, że chłopiec ma być przyjęty do żłobka, a rodzice planowali ją zwolnić, pozbawić ją kontaktu z dziećmi. Więc ona stwierdziła, że nie pozwoli na to, i w skrajnej desperacji popełniła zbrodnię. Bo była chora psychicznie.

ocenił(a) film na 10
madeleine_eng

Zabiła je, by nie zostały jej odebrane tak, jak jej rodzona córka (wspomniała o tym, że rodzina jej męża a być może tylko partnera z którym żyła bez ślubu odebrała jej dziecko). Myślę, że na tych noszach by się zmieściło dwoje  dzieci, ale zwłok nie zabiera karetka, zabraniają tego przepisy i zwłoki umieszcza się w czarnych lub białych workach a tu jest złoty brezent, jak u osoby rannej, ale ciało jest zakryte z głową - dziwne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones