PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506848}
8,0 17 365
ocen
8,0 10 1 17365
Home S.O.S. Ziemia
powrót do forum filmu Home - S.O.S. Ziemia!

Wszystko fajnie ale powszechnie wiadomo, że sprawa z globalnym ociepleniem to ściema. Pytanie po co? Po to by zastraszyć społeczeństwo? Wyłudzić pieniądze na walkę z czymś czego nie ma? Czy może odwrócenie uwagi od polityki jaką prowadzą na świecie możni tego świata?

LostDafidos

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

LeeHarveyOswald1986

dokładnie, PODATEK WĘGLOWY - o to chodzi :)
kasa dla najsilniejszego ugrupowania na ziemi (Bilderbergowie - czy jakoś tak :D)

ocenił(a) film na 9
LostDafidos

Ty udajesz debila czy nim jesteś ? Nie widzisz co się dzieje na Arktyce !!!. To jest wina CO2.

Żebyś się gościu nie obudził zbyt późno z ręką w nocniku.

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Skąd czerpiesz informacje o wpływie CO2 generowanego przez człowieka na to co się dzieje na arktyce?
I co takiego strasznego tam się dzieje?

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Obejrzyj sobie serial Planeta Ziemia, a dowiesz się co takiego strasznego tam się dzieje.

ocenił(a) film na 4
tomucho77

A coś poza serialem? Bo w najbliższym czasie chyba nie ma szans na emisję.

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Poza serialem ? przecież nie pojadę ku*wa na Arktykę !

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Czyli opierasz się tylko na serialu BBC?
Wykładowcy akademiccy stanowią dla mnie pewniejsze źródło, więc wybacz ale na razie wyśmieję Twoje obawy związane z CO2...

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Wykładowcy akademiccy robią ci papkę zamiast mózgu. Wystarczy spojrzeć za okno by stwierdzić że efekt cieplarniany jest. Zamiast jesieni jest pora sucha, zimę zastąpiła jesień a wiosnę lato. W jednych krajach rzeki wysychają a w drugich są powodzie.

Czy 30 lat temu ktoś by pomyślał że w 2012 roku Niedźwiedź polarny będzie gatunkiem zagrożonym wyginięciem ? Przecież spowodowane jest to faktem że nie ma on gdzie polować na foki, a te z kolei nie mają gdzie się lęgnąć po zamiast lodu jest woda.

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Powiadasz? Ja mogę stwierdzić, iż Tobie seriale robią papkę z mózgu, i będzie to bardziej prawdopodobne. Nie wiem czy masz świadomość istnienia czegoś takiego jak cykle klimatyczne? W XI w. na Śląsku mieliśmy winnice. Natomiast o ile dobrze pamiętam w XVII w. można było przez Bałtyk przejechać saniami.

To że obecnie następuje ocieplenie klimatu (zakładając że tak właśnie jest) nie jest niczym nadzwyczajnym...

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Czyli sam przyznajesz że jest ocieplenie klimatu ! I w tym miejscu zadaj sobie pytanie czemu jest to ocieplenie klimatu i co je wywołało ?

Kiedyś można było przejechac przez Bałtyk saniami zgadza się ale to bylo kiedyś, teraz Bałtyk jest zaglonionym ściekiem. Skoro można tak zanieczyścić morze to i można wywołać efekt cieplarniany za pomoca zbyt dużej ilości CO2.

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Nie przyznaję, że jest ocieplenie klimatu. Brak jest wiarygodnych danych w tej kwesti. Dane temperaturowe przeważnie są przytaczane z terenów miejskich aglomeracji co przekłamuje wyniki.

Stwierdziłem jedynie, że nawet jeśli jest teraz ocieplenie, to nie jest ono niczym nadzwyczajnym. Jeżeli chodzi o CO2 to człowiek generuje jedynie drobną część tego co natura.

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Czyli natura sama się unicestwia tak ? natura sama rozpuszcza lód na Arktyce dzięki czemu niedźwiedź polarny może wyginąć ?

Człowieku przeczytaj co napisałeś !!!

Te wszystkie zwierzęta zagrożone wyginięciem też unicestwia natura czy ludzie ?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kategoria:Gatunki_zagro%C5%BCone_wygin i%C4%99ciem&pageuntil=Mannophryne+yustizi#mw-pages
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kategoria:Gatunki_zagro%C5%BCone_wygin i%C4%99ciem&pagefrom=Mannophryne+yustizi#mw-pages

ocenił(a) film na 4
tomucho77

A czemu tzw. natura sama miała by nie rozpuszczać lodu na Arktyce?
Przecież Grenlandia była kiedyś zieloną wyspą. Skoro kiedyś rozpuszczała lód to czemu teraz miałą by tego nie robić?

Matka natura ubiła więcej gatunków niż obecnie funkcjonuje na świecie (moje oszacowanie).

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

A te które ci podałem w przykładzie według twojego oszacowania kto ubije ? matka natura czy bezmyślny człowiek ?

ocenił(a) film na 4
tomucho77

a) Jak mają się te ginące gatunki do wzrostu ilości CO2?
b) Nie mam danych kto powoduje zanikanie tych gatunków, człowiek, czy międzygatunkowa konkurencja.

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Ale ty pier*olisz głupoty buhahahaha. Ty powiedz mi kto ci zrobił taką sieczkę w mózgu ?

Człowieku jaka międzygatunkowa konkurencja może zagrażać niedźwiedziowi polarnemu ?
Gdy jest lód to są foki, a gdy są foki to i są niedźwiedzie które polują na nie i żrą je.
Nie ma lodu nie ma fok, nie ma fok to niedźwiedzie nie mają co żryć i giną. Proste ?

W większości przypadków gatunki giną przez człowieka ! Może to być brak miejsca do lęgu, brak pokarmu który jest predysponowany przez dany gatunek.
Bezmyślna wycinka lasów powoduje zagładę zwierząt, urbanizacja, koszenie łąk i wysuszanie terenów podmokłych w wielu państwach UE spowodowała zanikanie występowania Bociana Czarnego i Białego !

Czy to też jest wina matki natury czy człowieka ?
Przemyśl człowiecze jeszcze raz te swoje kretyńskie teorie !

ocenił(a) film na 4
tomucho77

Z moim mózgiem jest wszystko, ok. Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił o swój własny.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w linkach które podałeś są nie tylko niedźwiedzie polarne. Do nich się odnosiła konkurencja międzygatunkowa, tak trudno to zrozumieć?

To że jest obecnie cieplej nie jest niczym dziwnym, równie dobrze w epoce lodowcowej mogłeś się obawiać ginących lodowców, wtedy też to była wina człowieka?

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Skoro z twoim mózgiem jest wszystko ok. ta jak wytłumaczysz te przykłady:

1. Bawół Indyjski ... występowanie - Bhutan, Indie, Nepal i Tajlandia, czyli tam gdzie ludzi jest tyle że nie mają co jeść i nie mają gdzie mieszkać ...
2. Drop indyjski znowu te Indie ...
3. Finwal ... jaka konkurencja między gatunkowa ? po prostu jego mięso jest smaczne i go tłuką aż go utłuką ...
4. Głuptak czarnoskrzydły żywiący się rybami których zaczyna brakować tam gdzie żyje ... spowodowane jest to tym że ludzie żrą więcej ryb niż nowych się urodzi ...
5. Jesiotr syberyjski ... ach ten przepyszny kawior ...
6. Lew azjatycki i Marabut indyjski ... znowu Indie ...
7. Tygrys bengalski, indochiński, malajski i syberyjski ... czy matka natura ich zabija dla futer czy ludzie ?

tomucho77

Za karę poj*bie się nie rozmnożysz, ciebie jeb*iemy na pożarcie twojemu lwu i zdejmę Ci z głowy te wszystkie problemy. J*b się; nie grzej w zimie, a jak ci za dużo ludzi od zacznij od siebie lub swojej rodziny, chcesz mniej zanieczyszczeń, to nie sraj. A te płacze Francuzów w ich śmiesznym filmie na prawdę mnie wzruszyły, kto ma umrzeć ten umrze, a tym szczekaniem frajery nikogo nie ograniczą, mają jeszcze wolny księżyc

ocenił(a) film na 9
matka_boska_z_guadelupy

A czy ja ciebie wyzywam ?
Przedstaw kulturalnie swoje argumenty, a nie wulgaryzujesz i spinasz się !

tomucho77

Ty smiesz komus wypominac o kulturze? Ty ktory sam nie potrafi takowej zachowac w dyskusji?

ocenił(a) film na 9
Goltor

A jak można dyskutować z kimś kto drwi z imienia matki boskiej ?
Żałosne :( matka_boska_z_guadelupy i bluźnierstwa.

ocenił(a) film na 4
tomucho77

W ramach uzupełnienia, w epoce dinozaurów poziom CO2 wynosił niecałe 2000ppm, obecnie jest na poziomie 400ppm...

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

Nie wiem czy się orientujesz co to jest fotosynteza ?

Dajesz mi przykład poziomu CO2 z epoki dinozaurów, tylko nie zapominaj że wtedy Ziemia była pokryta w większości roślinnością i lasami.
Obecnie tych lasów i roślinności z każdym dniem jest coraz mniej i nie ma kto przerabiać CO2 na O2.
Tak więc gdzieś te CO2 musi się magazynować ...

tomucho77

Yyyy z tego co mi wiadomo to za globalne ocieplenie odpowiada w 95-99% para wodna, a więc oceany. Emisja CO2 to bardzo mały procent wpływu. Co więcej polecam przyjrzeć się tabelom stratygraficznym i dojść do tego, że zmiany klimatu są naturalne i dzieją się cały czas. Rekomenduję również sprawdzić jak "długo" człowiek zamieszkuje planetę.

ocenił(a) film na 9
blavod

Czyli idąc twoim tokiem rozumowania to oceany i ich para wodna zanieczyszczają atmosferę ?
Cóż musimy osuszyć oceany i zabić wszystkie stworzenia w nich żyjące by nie powodowały zmian klimatu !
O Jezusie nic więc dziwnego że dzieje się tak w Polsce skoro mieszkają w nich tacy mądrzy ludzie jak ty i twój poprzednik.

tomucho77

Nie, nie mamy osuszyć oceanów i zabijać wszystkich stworzeń w nich żyjących. Za efekt cieplarniany nie jest odpowiedzialna ilość zanieczyszczeń tylko para wodna. To nie człowiek tylko natura rządzi klimatem - klimat ma się zmieniać bo to naturalne, gatunki wymierają, powstają nowe. Tak jest zbudowany świat. Nie mówię tu o celowym mordowaniu fok, ale jeśli jakiś ekosystem wymiera naturalnie z powodu zmian klimatycznych na które nie masz wpływu to nic nie zrobisz. Przestań uważać się za gatunek wybrany, bo ludzie na Ziemi żyją bardzo krótko i niekoniecznie będą żyć wiecznie.
Co do Polski to problemem są właśnie takie osoby jak Ty ze słomą w butach, którzy nie potrafią kulturalnie dyskutować a jedynie obrażać swojego rozmówcę/petenta i traktować wszystkich z góry "bo ja jestem najlepszy". Ta cała dyskusja to świetny pokaz Twoich możliwości, nie-gratuluję. Przy okazji jak już dowiesz się nieco o geologii i historii to sprawdź w słowniku słowo "szacunek".

ocenił(a) film na 9
blavod

dobrze powiedziane, musi się człowiek ogarnąć.
Nie wiem gdzie to zasłyszałem, ale ponoć człowiek emituje tylko 1% CO2 , które jest łącznie emitowane na Ziemi. Za większość odpowiadają wyziewy wulkaniczne, szczególnie z wulkanów podwodnych, a to i tak ma mały wpływ na atmosferę. No i tak jak wiadomo są okresy cieplejsze i zimniejsze. Pomiary dokładne są prowadzone od jakichś dwóch wieków lub krócej, a cykle epok zimnych i ciepłych to kwestia dziesiątek tysięcy lat, więc to co ekolodzy nazywają katastrofą jest najprawdopodobniej tylko kilkudziesięcioletnim odchyłem od i tak nadchodzącej kolejnej epoki lodowcowej.

rychu130

Kwaśne deszcze i dewastacja lasów to też wulkany i przestańcie się modlić do tej epoki lodowcowej, bo są to czasy nie halo

tomucho77

Pi*rdol się, jestem gatunkiem wybranym i popieram tomucho77, też chcę mieć czysto powietrze i soczyste owoce i warzywa, więc proponuję wycięcie słabszych narodów i wprowadzenie eutanazji nieprzydatnych

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomucho77

Bo jesteś moją konkurencją, a tamto pier*olić było do blavoda, bo jęczał coś, że jestem równy zwierzątkom

ocenił(a) film na 9
matka_boska_z_guadelupy

W takim bądź razie ochłoń troszkę i kieruj swoje "wypowiedzi" tam gdzie potrzeba i nie wku*wjaj mnie niepotrzebnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
matka_boska_z_guadelupy

To fajno że masz takie mniemanie o sobie :)

tomucho77

Jednak przepraszam, moja wina

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomucho77

OK tomcio wielkie(77) ucho, ale po co zaraz wyciągasz swoje żydowskie korzenie (duży nos i uszy, symbolika biblijna)

ocenił(a) film na 9
matka_boska_z_guadelupy

Czy mam przyjemność rozmawiać z zablokowanym trollem Cameronem Baumem ?

tomucho77

Nie i nie należę do waszego establishmentu, bo jestem z frakcji zielonych ratujących muszki owocówki

ocenił(a) film na 9
matka_boska_z_guadelupy

A ja z frakcji tych którzy gromkim głosem krzyczą homo sapiens opamiętaj się nie niszcz naszej matki Ziemi.

tomucho77

Razem przypominacie mi kogoś: http://www.youtube.com/watch?v=kHmvkRoEowc

ocenił(a) film na 1
tomucho77

Popatrz w statystyki. Populacja niedźwiedzia białego w kręgu Arktycznym wzrosła przez ostanie 30 lat z 30 tyś do ponad 50 tysięcy osobników. Coś się tu nie klei?

ocenił(a) film na 4
tomucho77

A co powoduje globalne ocieplenie (zakładając, że rzeczywiście ono występuje)? Może to samo co zwykle?

ocenił(a) film na 9
mr_fisq

? ... ludzie i to co robią tj. ich zbyt duża ilość - chinole, brudasy z Indii i amerykańce nieliczące z nikim i z niczym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones